Допомогти природі відтворюватися, а не палити, знищуючи все живе! - Настасівська громада долучається до проєкту "Не пали-компостуй!"

Дата: 21.04.2020 08:06

Настасівську ОТГ відібрано з-поміж майже 200 заявок від громад із усіх регіонів, які виявили бажання взяти участь у проєкті "Не пали-компостуй!". Цей проект  реалізується Центром розвитку інновацій спільно з Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН. Це проєкт-челендж для відповідальних громад, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів у своїх спільнотах.

Що отримає Настасівська громада від участі в проєкті?

Можливість моніторингу пожеж на території громади за допомогою двох космічних супутників.  Всі дані про пожежі будуть в режимі, близькому до реального часу на основі даних НАСА (Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору);

Е-рішення щодо:

ретроспективного аналізу пожеж у громаді за останні 3 роки на основі супутникових даних (аналіз свідчить, що близько 80% підпалів у окремих громадах повторюються на тих самих місцях);

даних місцевого моніторингу, проведеного активістами громади;

Консультаційну та експертну підтримку щодо використання даних НАСА та е-рішень, ефективних шляхів запобігання палінню, екологічних способів утилізації органічних відходів, зокрема компостування;

Комунікаційну підтримку щодо відмови від практики паління та переходу до компостування (матеріали для інформування та залучення мешканців, місцевого бізнесу тощо).

Враховуючи ситуацію з поширенням COVID-19 та введенням карантину, усі консультації по проєкту будуть здійснюватися дистанційно.

Зважаючи на засушливу весну скоро можуть почати горіти балки та скелі, а після збору врожаю ще й поля. Тому проект має стати інструментом попередження пожеж. Адже часто причиною займання є людина.

!!!  Компостування як альтернатива палінню !!!

Частина цього  проєкту буде сфокусована на темі компостування.

В Україні вже існують практики успішного і економічно-обґрунтованого компостування. Компостування не тільки запобігає утворенню шкідливих парникових газів на звалищах, але й допомагає задовольнити потребу громад у добривах для садового господарства, а також підсипці, матеріалах для ландшафтних робіт тощо.

Бажаєте приєднатися до команди волонтерів в цьому проекті?

Надішліть нам листа до 30.04.2020 р. на скриньку nastasiv-rada@ukr.net з обов’язковим зазначенням ПІБ,

місця проживання та телефону для зворотнього зв’язку.