УВАГА!!!

Дата: 23.04.2020 15:53

Опублікований напередодні в офіційній газеті Верховної Ради Закон щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто, 17 квітня 2020 року.

Закон ухвалила Верховна Рада України 13 квітня 2020 року.

Президент схвалив його 15 квітня 2020 року.

Згідно з ним, штрафи за підпали сухої трави і сухостою зростуть у 10-15 разів.

Наприклад, за випалювання сухої трави потрібно буде сплатити до 6 120 грн, а посадовій особі – до 21 420 грн. А якщо це спричинить знищення рослинності заповідного фонду, то 12 240 грн. та 30 600 грн. відповідно. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць – штраф до 153 000 грн. або обмеження волі терміном від 2 до 5 років. За забруднення атмосферного повітря потрібно буде викласти до 61 200 грн. або є ризик обмеження волі терміном від 3 до 5 років.