З 01 липня набуде чинності новий порядок розслідування нещасних випадків

Дата: 27.05.2019 15:14

Нова редакція Порядку розслідуваннятаоблікунещаснихвипадків, професійнихзахворюваньтааварійнавиробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та набуде чинності 01.07.2019.

Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежнупрофесійнудіяльність, членів фермерських господарств, осіб, якіпрацюютьнаумовахцивільно-правовогодоговору та ін.

Відповідно до нового Порядку рішення щодовизнаннянещасноговипадкута/абогострогопрофесійногозахворювання (отруєння) пов’язанимичинепов’язанимизвиробництвомприймаєтьсякомісією (спеціальноюкомісією) шляхомголосуванняпростоюбільшістюголосів. Уразірівноїкількостіголосівчленівкомісіїголосголовикомісіїєвирішальним.

Також з 01 липня вступає у силу строкдавностідлярозслідуваннянещаснихвипадківнавиробництві і професійних захворювань, який становитиме трирокиздняїхнастання. Водночас, у разівстановленняфактунещасноговипадкурішеннямсуду, розслідуванняпроводитьсянезалежновіддатиїхнастання.

Крім того, документом подовжено строки проведення розслідуваннянещасноговипадкута/абогострогопрофесійногозахворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3  днів у попередній редакції),  спеціального розслідування – до 15 робочихднів (проти 10 днів).

Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н­?1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5скасовано.

Нагадаємо, за даними Фонду соціального страхування України рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України