ПЕРЕВІР СЕБЕ У СПИСКАХ ВИБОРЦІВ

Дата: 14.03.2019 12:38

Президентські вибори відбудуться вже дуже скоро - 31 березня 2019 року.

Саме тому, в рамках просвітницької кампанії #ЯМаюПравоГолосу розповідаємо, як реалізувати та захистити своє право обирати.

ОБОВ'ЯЗКОВО перевір себе в списках виборців на новій дільниці

Онлайн

В особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: https:/www.drv.gov.ua

В приміщенні виборчої дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні.

ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Хто має право проголосувати за місцем перебування?

Кожен, хто не здатний самостійно пересуватися має право проголосувати не на дільниці, а за місцем перебування.

Про це у списку виборців повинна бути помітка навпроти вашого прізвища:

"НСП" - не здатний самостійно пересуватися.

Як дізнатися, що в списку виборців є відмітка "НСП"?

1.Звернутися до дільничої виборчої комісії за місцем проживання та ознайомитися зі списком виборців.

2. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Якщо виборець сам не може, то перевірити відомості можуть його рідні,близькі, знайомі, сусіди.

ВАЖЛИВО! У запрошенні на вибори має бути вказано "У зв'язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну непрацездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування".

Якщо у списку виборців відсутня помітка "НСП"?

Тоді Вам необхідно звернутися до ДВК  із заявою та медичною довідкою про стан здоров'я.

ВАЖЛИВО!

Виборці, котрі голосують за місцем перебування, під час голосування зобов'язані допустити у відповідне приміщення: членів ДВК, офіційних спостерігачів, кандидатів чи їх довірених осіб, інших осіб, які вправі бути присутніми під час голосування на дільниці

Інакше таким виборцям не дадуть можливості проголосувати.

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області.